fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Od jesieni spotkania informacyjne i konsultacje, a już w sierpniu newsletter z poradami i informacjami prawnymi dla przedsiębiorców. Północna Izba Gospodarcza rozpoczyna współpracę z jedną z najlepszych kancelarii prawnych w Polsce. SDO czyli Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, to kancelaria, która zajmuje się sprawami gospodarczymi i na co dzień reprezentuje przedsiębiorców w sporach sądowych. Możemy spodziewać się więc dawki praktycznych informacji – mowa zarówno o newsletterze, który otrzymacie Państwo mailowo już za kilka dni, jak i o jesiennych spotkaniach, których plan jest już przygotowywany.

W tegorocznym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” kancelaria Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy spółka partnerska zdobyła tytuł największej kancelarii w regionie – jest to niewątpliwie rekomendacja świadcząca o profesjonalizmie podmiotu, który zacieśnia współpracę z Północną Izbą Gospodarczą. – Jesteśmy kancelarią widoczną na zewnątrz, bierzemy udział w promowaniu zachodniopomorskich imprez, byliśmy m.in. jednym ze sponsorów turnieju Pekao Szczecin Open. Jesteśmy także członkami Klastra e-Biznesu w Goleniowie, a nadto wspieramy pro-bono organizacje pozarządowe w zakresie prawnym. Kancelarię tworzą cztery działy, zajmujemy się bowiem nie tylko prawem gospodarczym i handlowym, ale możemy się poszczycić bardzo dobrą znajomością postępowań administracyjnych oraz prawa budowlanego i zamówień publicznych, obsługując zarówno zamawiających, jaki i realizujących usługi przy dużych inwestycjach budowlanych. Atutem naszej kancelarii są niewątpliwie działy Gospodarczy i Zamówień Publicznych oraz Dział Inwestycji i Restrukturyzacji. Ten ostatni zajmuje się zagadnieniami inwestycyjnymi: od wprowadzania podmiotów do stref ekonomicznych, po badanie przekształceń, realizację przejęć lub podziałów spółek, czy obsługę prawną transakcji sprzedaży akcji lub udziałów. Ze względu na koniunkturę gospodarczą wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych zakładaniem spółek lub optymalizacją swojego działania. W tych obszarach jesteśmy aktywni i staramy się czynnie pomagać zachodniopomorskim przedsiębiorcom – przybliża działanie kancelarii SDO Małgorzata Łęczyńska – Smoter, radca prawny. 

Pomysł dzielenia się swoją wiedzą i współpracą z Północną Izbą Gospodarczą jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, jednak często nie mają czasu lub odwagi korzystać z doradztwa prawnego dotyczącego niektórych zagadnień. Spotkania będą miały charakter informacyjny i szkoleniowy, ale najważniejszy jest aspekt podnoszenia świadomości prawnej ludzi biznesu w ważnych aspektach funkcjonowania ich przedsiębiorstw, takich jak np. ochrona danych osobowych. Podobne zadanie będzie mieć newsletter, który będzie przygotowywany przez kancelarię SDO co kilka tygodni.  – Newsletter będzie informować przedsiębiorców o orzeczeniach, które mogą być dla nich istotne, o zmianach w prawie, o prawnych interpretacjach najważniejszych zagadnień gospodarczych. Od września zaoferujemy cykl szkoleń raz w miesiącu, w aspektach, którymi zajmuje się kancelaria – dodaje Małgorzata Łęczyńska – Smoter – Mamy wrażenie, że czasami ma miejsce pewien dysonans między stylem formułowania myśli przez prawników, a sposobem, w jaki wiadomości istotne dla przedsiębiorstw chcieliby otrzymywać biznesmeni. Sądzę, że potrafimy temu zaradzić: staramy się być użyteczni i komunikatywni, a opinie prawne, bądź rekomendacje pewnych rozwiązań, przedstawiać w sposób czytelny, także wtedy, gdy jest ono obciążone pewnym ryzykiem prawnym.

Warto także wspomnieć, że naszą specjalizacją są nowe technologie i ochrona danych osobowych. Jest to problematyka, która obecnie rozwija się bardzo dynamicznie; Internet, media społecznościowe, sprzedaż w Internecie, branża e-commerance, to wszystko powiązane jest z ochroną danych osobowych i prawem własności intelektualnej. Będziemy informować o stosowaniu znaków towarowych, oznaczeń. Są to zagadnienia z którymi, prędzej czy później, każdy przedsiębiorca będzie mieć do czynienia – dodaje dr Bartosz Dąbrowski, radca prawny i partner zarządzający kancelarii Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy.

Newsletter już niebawem, a pierwsze spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Północnej Izbie Gospodarczej we wrześniu. O szczegółach poinformujemy na portalu www.izba.info już wkrótce!

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0