fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

… tylko dwie szkoły językowe w Szczecinie posiadają certyfikaty umożliwiające prowadzenie szkoleń językowych dofinansowywanych z Funduszu Usług Rozwojowych. Dofinansowanie może wynieść 50, 70 lub nawet 80%. Zainteresowanie ofertą z tygodnia na tydzień rośnie, ale Marcin Miśniakiewicz, właściciel firmy Open Mind prowadzącej Szkołę Języków Obcych Profi-Lingua w Szczecinie przyznaje, że jest możliwe by jeszcze skorzystać z oferty nauki języków obcych i zdobyć wartościowe na rynku pracy certyfikaty przed wakacjami. Jakie trzeba spełnić warunki?

W Bazie Usług Rozwojowych Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua funkcjonuje jako Open Mind Marcin Miśniakiewicz i pod takim tytułem wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani szkoleniem z wysokim dofinansowaniem mogą firmę znaleźć. Zainteresowanie jest duże, a prognozy są takie, że będzie jeszcze większe, bo poza szkoleniami zawodowymi to właśnie nauka języków obcych cieszy się największym zainteresowaniem. Firma Marcina Miśniakiewicza posiada certyfikaty umożliwiające prowadzenie szkoleń z dofinansowaniem pochodzącym z takich instytucji jak ZARR, KARR czy PFP dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego: - Jesteśmy szkołą, która ma Akredytację Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie, dzięki temu możemy robić kursy językowe ze wszystkich języków. Mamy także prawo do egzaminowania osób uczących się języków obcych w naszej szkole – mówi Marcin Miśniakiewicz.  Nasz rozmówca zdradza, że zainteresowanie rośnie, bo rośnie świadomość na temat możliwości pozyskania wysokiego zwrotu za szkolenie: - U nas zwykle to wygląda tak, że najpierw ktoś zgłasza chęć nauki, a następnie my go informujemy, że jeżeli jest przedsiębiorcą lub pracownikiem firmy z sektora MŚP z naszego regionu, to może korzystać z dofinansowania. Często klienci są żywo zainteresowani i wracają do nas. Z uwagi na to, że kursy są dofinansowane w różnej skali widzimy rozróżnienie, czy ktoś jest bardziej zainteresowany kursami grupowymi czy indywidualnymi – dodaje szef Szkoły Języków Obcych Profi-Lingua w Szczecinie.

SJO Profi-Lingua jest niewątpliwie jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się szkół językowych w naszym mieście. Codziennie szkoli się tam kilkaset osób. Oferta jest bardzo szeroka i właściwie nie ma języka, którego nie można się tutaj nauczyć. Poza stałą kadrą zatrudniani są także lektorzy na „indywidualne życzenie” klienta. OPEN MIND w Szczecinie szczyci się profesjonalizmem oraz rzetelnym i starannym doborem współpracowników. Efekt to tysiące zadowolonych klientów i prestiżowe certyfikaty: - Zależy nam na tym by każda osoba, która się u nas uczy, podeszła do międzynarodowego egzaminu na odpowiednim poziomie. Jest to dla nas ważne, bo jesteśmy ośrodkiem egzaminującym ETS Global, TELC GmbH oraz Partnerem Egzaminacyjnym British Council. Chcemy, by nasi kursanci mogli okazywać się nie tylko zaświadczeniem z ukończonego kursu, ale również międzynarodowym certyfikatem, który „otwiera drzwi” do kariery w wielu firmach.

Nauczamy metodą komunikatywną. Kładziemy nacisk na wszystkie aspekty nauczania języka obcego czyli mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie. Wszystko musi ze sobą współgrać. Ktoś kto zaczyna przygodę z językiem obcym musi poznać wszystkie etapy nauczania, by móc poradzić sobie w każdej sytuacji życia codziennego. Oferujemy dodatkowo konsultacje i konwersacje. Prowadzimy kluby egzaminacyjne, podczas których rozwiązywane są próbne testy. Nasi lektorzy posługują się podręcznikami znanych i cenionych marek, a Klienci mają dostęp do strefy słuchacza, a już wkrótce również do zajęć online z lektorami z całego świata – dodaje Marcin Miśniakiewicz. Profi-Lingua w Szczecinie oferuje też bezpłatne szkolenia w ramach kolejnych konkursów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz prowadzi sesje egzaminacyjne na terenie całego kraju, stąd też duże doświadczenie w kształceniu i certyfikowaniu szkolonych osób.

Jakich języków można się uczyć w szkole językowej Profi-Lingua? Standard to angielski i niemiecki, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się także inne języki: - Powiem wprost: nie ograniczamy się. W stałej ofercie mamy 10 języków; angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, duński, szwedzki, norweski, rosyjski i ostatnio chiński. Jak ktoś potrzebuje uczyć się języka spoza listy, wystarczy zgłoszenie, a my w ciągu trzech tygodni znajdujemy lektora gotowego do współpracy. Docelowo poszukujemy lektorów różnych krajach świata. Takie szkolenia będą odbywały się online. Zatrudniamy tylko osoby posiadające stosowne kwalifikacje. Nie zatrudniamy nikogo kto nie ma zakończonych studiów filologicznych na danym kierunku, dzięki temu mamy akredytację. Żeby ją otrzymać musieliśmy ciężko pracować przez kilka lat – dodaje Marcin Miśniakiewicz.

OPEN MIND Marcin Miśniakiewicz występujący jako franczyza Szkoły Języków Obcych Profi-Lingua jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Przedstawicieli Szkoły znajdziecie podczas czwartkowego „Dnia Przedsiębiorczości”.

Konferencja banner 1100x250