fbpx

Symbol zastępczy tekstu 1

Jedna z największych i najskuteczniejszych agencji doradztwa personalnego, zajmująca się m.in. rekrutacją oraz szkoleniami podnoszącymi kompetencje jest partnerem Północnej Izby Gospodarczej w organizacji czwartkowego „Dnia Przedsiębiorczości”. Możemy spodziewać się praktycznych informacji i porad m.in. w temacie zatrudniania pracowników z Ukrainy. – Najnowsze statystyki są dowodem na to, co pracodawcy odczuwają każdego dnia, mianowicie na fakt, iż mamy najniższą stopę bezrobocia w historii. Wszystko wskazuje też na to, że pracowników będzie mniej, a ofert pracy więcej. Przedsiębiorcy muszą nauczyć się funkcjonować w zupełnie innej rzeczywistości – mówi Katarzyna Opiekulska, dyrektor LSJ HR Group.

LSJ HR Group jest wiodącą w regionie firmą w branży rekrutacji i doradztwa personalnego. Powstała w 2002 r. w Szczecinie. Wspiera polskich oraz zagranicznych partnerów w zakresie m.in. rekrutacji i selekcji pracowników, doradztwa personalnego, pracy tymczasowej, usług outsourcingowych, czy szkoleń biznesowych, zawodowych i językowych. To jedna z najbardziej doświadczonych i otwartych na współpracę z innymi podmiotami agencji HR w naszym regionie. Doskonałym dowodem na to są setki obsłużonych klientów i doskonała reputacja. Czego możemy spodziewać się po uczestnictwie tej firmy w „Dniu Przedsiębiorczości”? Przede wszystkim zastrzyku wiedzy: - Z pewnością opowiemy o ogólnej sytuacji na rynku pracy w Szczecinie i regionie. Porozmawiamy o znalezieniu złotego środka w oferowanych świadczeniach pozapłacowych oraz o poziomie wynagrodzeń, który pozwoli przyciągnąć kandydatów i zatrzymać załogę. Będziemy informować o szkoleniach, które – jak wskazują wszelkie badania rynku – są istotne z punktu widzenia pracowników. To wszystko jest niezwykle istotne zwłaszcza, że na rynek pracy wchodzi nowe pokolenie, dla którego liczy się nie tylko praca, ale ogólny „work-life balance”. Wielu liderów nie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami i stąd propozycja indywidualnego doradztwa HR w ramach spotkania. Radzić będziemy także w obszernym i bardzo na czasie temacie zatrudniania pracowników z zagranicy, przede wszystkim z Ukrainy – zapowiada Katarzyna Opiekulska.

Podczas „Dnia Przedsiębiorczości” w Północnej Izbie Gospodarczej możliwe będzie również skorzystanie z usług rekrutacyjnych LSJ HR Group. Zachęcamy więc do udziału osoby, które planują zmianę pracy i szukają dla siebie najlepszej oferty. – Jesteśmy aktywni i skuteczni w dopasowywaniu kandydatów do pracodawców, warto jednak nadmienić, że całą naszą działalność dzielimy na kilka segmentów. Pierwszy segment to agencja pracy tymczasowej. W ramach działalności wyszukujemy miejsca pracy dla pracowników zatrudnianych na tymczasowe umowy o pracę w LSJ, którzy następnie delegowani są do wykonywania obowiązków we wskazanej firmie. Na tej zasadzie zatrudniamy obecnie kilkaset osób, z czego połowę stanowią pracownicy z Ukrainy. Drugi segment działalności to usługi headhunterskie. Firmy zgłaszają nam zapotrzebowanie na pracownika średniego lub wyższego szczebla np. inżyniera jakości, czy dyrektora zakładu, a my poszukujemy kandydata. Przeprowadzamy proces rekrutacyjny, odpowiednie testy, a następnie prezentujemy klientowi kandydatów zbliżonych profilem do osoby poszukiwanej – mówi Katarzyna Opiekulska. LSJ HR Group zajmuje się także szkoleniem oraz usługami doradztwa w zakresie HR.

Ostatnie dane pokazują, że stopa bezrobocia w Szczecinie wynosi ok. 3% - to najmniej w historii. Rynek pracownika jest więc faktem, do którego wielu przedsiębiorcom nadal ciężko się przyzwyczaić. – Jest to nie lada wyzwanie. Firmy headhunterskie mają sporo zleceń, a obszar HR zyskał na znaczeniu i pełni obecnie rolę strategiczną. Widać to zwłaszcza po znacznie większej niż wcześniej liczbie ofert pracy dla osób z branży. W tym roku po raz drugi mamy przyjemność współpracować z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu przy kierunku HR Biznes Partner i widzimy, jak duże jest zainteresowanie tym kierunkiem. Współczesny HRowiec musi zajmować się nie tylko rekrutacją, ale także ścieżkami kariery, czy ofertą świadczeń pozapłacowych. Szczególnie młodzi ludzie chcą wiedzieć, jak będzie rozwijać się ich kariera, jak szybko mogą awansować, czy czas zainwestowany w dane miejsce pracy popłaci odpowiednim wynagrodzeniem i szansami na rozwój. Przy tak dynamicznej sytuacji na rynku pracy pojawia się wiele pytań. Rynek jest bardzo elastyczny i szybko się zmienia, ważne by przedsiębiorcy byli tego świadomi, bowiem ta wiedza może ich uchronić przed odpływem pracowników, którzy współtworzą nasze firmy – dodaje Katarzyna Opiekulska.

Przedstawicieli firmy LSJ HR Group spotkacie w czwartek podczas „Dnia Przedsiębiorczości” w Północnej Izbie Gospodarczej! Czekamy na Was!

Konferencja banner 1100x250