Opłata wynosi tylko 1 od wartości wadium 3

Wojciech Kłodziński najpierw założył, a potem przez ponad 10 lat zarządzał firmą Enterso, która była jednym z liderów w sektorze IT. Po latach postanowił podjąć wyzwanie i zająć się rynkiem nieruchomości. Pasja programowania i doświadczenie w branży IT przyniosło jednak hybrydę w postaci aplikacji która zajmuje się… wynajmem nieruchomości, a dokładniej płatnościami, zarządzaniem nieruchomościami online, rozliczeniami liczników czy szeroko rozumianą komunikacją między zarządcą, a lokatorem. Aplikacja Rentumi przygotowywana była przez wiele miesięcy i właśnie zadebiutowała na rynku. Wiele wskazuje na to, że pionierska inicjatywa może okazać się kolejnym biznesowym sukcesem młodego przedsiębiorcy.

- Idea naszej aplikacji jest taka żeby zamieniać osoby wynajmujące z zapracowanych „hotelarzy” w prawdziwych rentierów i zdjąć z ich głowy jak największą liczbę obowiązków, która przy wynajmowaniu dużej ilości mieszkań i lokali staje się bardzo kłopotliwa – mówi w rozmowie z Północną Izbą Gospodarczą Wojciech Kłodziński, inicjator powstania aplikacji Rentumi. Pomysł wziął się – jak zawsze – z życia. Początkowo Rentumi miała być aplikacją stworzoną na własny użytek do zarządzania nieruchomościami, wkrótce potem okazało się, że inicjatywa ma potencjał, bo inni rentierzy zauważyli, że istnieje potrzeba usystematyzowania pewnych działań rynkowych, a dalszy rozwój i poszerzanie działalności jest niemożliwe przy konieczności osobistego pilnowania wszystkich spraw dotyczących płatności, sprawdzania liczników czy kontaktu z wynajmującym:- Aplikacja wchodzi na rynek, przetestowaliśmy obsługę płatności za czynsz, generowanie umów dla najemców, wszystko działa i funkcjonuje od kilku miesięcy wspaniale, rozpoczęliśmy od grupy testowej, a teraz czas na wejście z impetem na rynek. Odbyło się mnóstwo spotkań ze specjalistami z branży, wysłuchaliśmy ich sugestii i informacji od nich, tego czy mają jeszcze jakieś potrzeby czy obserwacje odnośnie aplikacji, teraz wprowadzamy udoskonalenia i wzmacniamy produkt – mówi Wojciech Kłodziński. – Naszym targetem są osoby, które posiadają od 1 do 30 mieszkań na wynajem lub podnajem, to jest idealny produkt dla takich osób. Planujemy jednak panel dla zarządcy, co ułatwi zarządzanie nieruchomościami przez podmioty robiące to na zlecenie innych inwestorów. – Rentumi to projekt ogólnopolski, ale z perspektywą ekspansji na rynek Europejski, a może nawet światowy, lecę na targi technologiczne do Hong Kongu, które stanowią inspirację do działania i wyznaczają kierunki rozwijania działalności, ale jest to także okazja do rozmów biznesowych i zaprezentowania naszego pomysłu, chcemy wycelować tam naszą działalność, to jest rynek na którym jest miliard użytkowników internetu – dodaje przedsiębiorca.

Kiedy kilka miesięcy temu na portalu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie ukazał się wywiad z Wojciechem Kłodzińskim, w którym zdradził powody sprzedaży świetnie prosperującej firmy Enterso. Przedsiębiorca mówił, że chce podjąć się nowych wyzwań niekoniecznie związanych z branżą IT. Okazało się jednak, że potencjał Rentumi pozwolił na połączenie nowej branży jaką są nieruchomości z ogromnym doświadczeniem programowania: - Znowu mam biuro, znowu funkcjonuje zespół programujący, jest to więc produkt IT. Ostatni rok to był czas kiedy bardzo dużo uczyłem się o rynku nieruchomości, kilka udało mi się kupić, jeszcze inne sprzedać, stworzyłem kilka mini-akademików czyli kupno dużego mieszkania i rozdzielenie go na pokoje i wynajem. W takich przypadkach aplikacja doskonale się sprawdza, bo przy kilku mieszkaniach robi się bardzo dużo mozolnej pracy z księgowaniem wpłat za czynsze, media, zarządzanie samą bazą umów czy nawet książką adresową do wszystkich lokatorów – mówi Wojciech Kłodziński. Aplikacja więc w znaczący sposób ułatwia życie przedsiębiorcom i poprawia możliwość funkcjonowania na rynku, sprzyja rozwojowi i pozwala zaoszczędzić dużo czasu, który dotychczas rentier musiał spędzać na wyliczeniach, sprawdzaniu wpłat, telefonach i powiadomieniach lokatorów. Teraz załatwia to mobilna aplikacja, której zakres funkcjonalności – choć już teraz jest duży – cały czas będzie się rozwijać.

Głównymi funkcjami aplikacji są:
● Automatyczne płatności online - księgowanie wpłat, obsługa płatności internetowych oraz kart kredytowych, bądź druczki do przelewów dla osób bez konta do wpłaty na poczcie.
● Windykacja niezapłaconych czynszów - przypomnienia SMS nt. zaległości, odpowiedni zapis w umowie umożliwia karanie za opóźnienia, przyśpieszona forma windykacji.
● Pomoc i obsługa na wypadek awarii - prosty sposób zgłaszania usterek, szybkie wyszukiwanie fachowca, który rozwiąże problem, poradnik dla lokatora, który odciąży zarządców od najczęstszych problemów.
● Baza lokatorów - ułatwienie szybkiego kontaktu z lokatorami, podgląd zadłużenia lokatora, aktualna umowa.
● Tworzenie bezpiecznej umowy - prosty proces stworzenia umowy najmu. Profesjonalny szablon umowy został stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia, jest zawsze aktualny, sprawdzony przez kilka kancelarii prawniczych. Doskonale zabezpiecza wynajmującego a przy tym jest przyjazna dla lokatora.
● Podpis umowy online - wygodne i błyskawiczne podpisanie umowy online, bez konieczności drukowania, potwierdzamy umowę podpisem na komórce + przelew za pierwszy czynsz online + SMS weryfikacyjny.
● Stany licznika - lokator jest informowany o konieczności uzupełnienia stanu liczników mediów, zarządca ma bieżący podgląd wraz z wykresem zużycia.

Wojciech Kłodziński zapewnia także, że klienci mogą liczyć na możliwość miesięcznego testowania aplikacji za darmo. Natomiast dla członków Północnej Izby Gospodarczej przewidziane jest aż 2 lata darmowej licencji. Należy zgłosić się do firmy Rentumi do dnia 31.06.2018 r. i poinformować o członkostwie PIG. Przedsiębiorca jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej i współpracował z nami przy wielu inicjatywach.

Adres aplikacji www.Rentumi.pl 

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców