fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

W naszym regionie dotychczas relatywnie mało firm ostało wyróżnionych prestiżowym tytułem „Teraz Polska!” – czas by to zmienić. Fundacja organizująca plebiscyt podjęła współpracę z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie. Zadaniem naszej instytucji będzie zachęcanie przedsiębiorców do aplikowania o przyznanie tego wyróżnienia. Gra jest warta świeczki, bo to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce, pokazująca tożsamość danego przedsiębiorstwa. O szczegółach mówi Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej Maciej Borowy. Na wtorek zaplanowano konferencję prasową w tej sprawie.

        Północna Izba Gospodarcza podjęła współpracę z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego. Patronem organizacji jest Prezydent RP, jej zadaniem jest promowanie rodzimych przedsiębiorców i wręczanie tytułów „Teraz Polska!”. Gala odbywa się raz do roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Dotychczas wręczono ponad 650 certyfikatów. Relatywnie mała część to firmy z Pomorza Zachodniego. Ze Szczecina takich instytucji jest tylko 7 i zwykle są to instytucje z wkładem samorządu (Zakład Wodociągów i Kanalizacji czy Szczecińska Energetyka Cieplna), a nie firmy działające komercyjnie. Warto pamiętać, że w plebiscycie mogą startować zarówno duże przedsiębiorstwa jak i innowacyjne jednoosobowe działalności gospodarcze.

      - Jesteśmy absolutnie przekonani, że szczeciński i zachodniopomorscy przedsiębiorcy są warci godła i lauru, tylko dotychczas nikt nie poprowadził i nie zachęcił ich do starania się o takie wyróżnienie. Północna Izba Gospodarcza w ramach swojej działalności podjęła współpracę z Fundacją, będziemy uświadamiać przedsiębiorcom korzyści z udziału w plebiscycie, a Polsce chcemy pokazywać nasze produkty, usługi i wielki potencjał drzemiący w naszym biznesie – mówi Maciej Borowy, Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.  – Drobne firmy z innych części Polski nie mają kompleksów i skutecznie sięgają po ten laur, tym bardziej my jako Szczecin powinniśmy pokazywać naszych innowacyjnych przedsiębiorców, a nie brakuje nam ani dobrych pomysłów ani sukcesów gospodarczych już o skali międzynarodowej. Konkurs „Teraz Polska” ma zupełnie inną jakość niż konkursy regionalne. To wielki prestiż. Północna Izba Gospodarcza będzie miejscem informacyjnym, przede wszystkim naszym celem jest wskazanie drogi i metod przygotowania wniosków. Nie będziemy wyręczać, ale będziemy informować i wskazywać drogę – dodaje Maciej Borowy.

       - Od blisko 30 lat wyłaniamy grupę najlepszych polskich produktów, usług, gmin i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów – taką informację na swój temat przekazuje Fundacja na oficjalnej stronie internetowej konkursu. Tam znajdziecie także wszelkie informacje na temat warunków uczestnictwa w konkursie.

    Już we wtorek w Północnej Izbie Gospodarczej odbędzie się konferencja prasowa promująca współpracę naszej instytucji z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego. Relacja na naszym portalu internetowym!

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0