fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Ostatni miesiąc roku 2018 w Starej Rzeźni minie nam pod znakiem wielu wydarzeń. Przed nami spotkania i wykłady, tradycyjna „Gwiazdka nad Łasztownią”, koncert Janka Traczyka oraz wykład podróżnika i osobowości telewizyjnej Przemysława Kossakowskiego. Przed nami także sylwester w rytmie tanga – pozostały już dosłownie ostatnie wejściówki. – Nie zwalniamy tempa. W grudniu w harmonogramie, jak zawsze, każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

       - Rok 2018 był dla Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia czasem bardzo intensywnym. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń, w tym spotkania, koncerty, inicjatywy cykliczne i wykłady. Ostatni miesiąc roku będzie kontynuacją tych planów. Przebojem będzie spotkanie z Przemysławem Kossakowskim, na które właściwie zostały ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy na koncert młodego artysty Janka Traczyka, który z wielkim sukcesem występował w największych show w Polsce, a teraz szykuje solowy album. Nie zabraknie wystaw, spotkań z autorami i jak zawsze w grudniu świątecznych atrakcji dla dzieci. Już w drugą niedzielę grudnia zapraszamy na Festiwal Kawy organizowany wspólnie z Qualia Cafe. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, by mimo mrozu odwiedził Łasztownię i nasze centrum kultury – mówi Patryk Walczak, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Romantyczny Traczyk, Mistyczny Kossakowski i powracający festiwal kawy

          Festiwal Kawy był jednym z pierwszych wydarzeń zorganizowanych wiosną 2015 roku w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Po kilku latach przerwy wydarzenie wraca na Łasztownię. Każdy miłośnik zarówno kawy jak i herbaty będzie mieć okazję zobaczyć pokazy parzenia czy rysunku na kawie. Bariści odkryją przed gośćmi tajemnice przygotowania idealnego napoju, również dla herbaciarzy znajdzie się przyjazna przestrzeń. Poza pokazami planowany jest także targ kawy i herbaty, gdzie będzie można nabyć ziarna, mieszanki oraz liście na co dzień nie dostępne w Szczecinie. Festiwal Kawy „Baltic Caffeine Festival” rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 10.00 i potrwa cały dzień. Tego samego dnia na naszej scenie zaprezentuje się Janek Traczyk. Artysta znany z desek Teatru Roma i Teatru Buffo, który szykuje właśnie debiutancką płytę z solowym materiałem. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

      Zwykle gwiazdą danego miesiąca w Starej Rzeźni jest muzyk. Tym razem mamy do czynienia z osobowością telewizyjną, podróżnikiem, charyzmatycznym, odważnym, kontrowersyjnym i przełamującym granice człowiekiem. Przemysław Kossakowski będzie naszym gościem 12 grudnia. Podczas autorskiego spotkania opowie o swoich doświadczeniach, podróżach czy inicjacjach z innymi kulturami. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne.

       W grudniu odbędą się także inne wydarzenia o charakterze inspirującym. 18 grudnia kolejne spotkanie z prof. Jackiem Rudnickim, a dzień później pokaz filmu „Alfabet”.

Wraca „Gwiazdka nad Łasztownią”. Będzie także „Sylwester Tango”

       Monika Dyker – Woźniak i Stowarzyszenie Progressum oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kolejny raz zapraszają na „Gwiazdkę nad Łasztownią”. To właśnie na tym wydarzeniu dwa lata temu pierwszy raz pokazano spektakularne iluminacje na „Szczecińskich Dźwigozaurach”. W tym roku bez pokazów, ale za to z innymi atrakcjami: - Zapraszamy całe rodziny, bo nasza gwiazdka to w zamyśle będzie bardzo rodzinne wydarzenie. Przed nami czytanie bajek z piłkarzami Pogoni Szczecin, odbędą się warsztaty plastyczne i artystyczne dla dzieci. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy czy piec pierniki świąteczne. Wstęp oczywiście jest wolny – mówi Monika Dyker – Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. Gwiazdka nad Łasztownią odbędzie się 15 grudnia, zaczynamy od rana.

        Stara Rzeźnia zaprasza także na sylwestra. Już drugi rok z rzędu będziemy mogli żegnać w rytmie tanga. Zaprasza Akademia Tanga Doroty i Adriana Grygierów: - Bawimy się na dwóch parkietach-na jednym całą noc królować będzie tango, a na drugim będą się działy cuda - zapowiada Dorota Grygier. -  Dj Adi nie da zejść z parkieu, -będzie klasyka Disco, szalone latino ale i inne gatunki muzyczne, które będą porywać do tańca – dodaje.

       Na jakie wydarzenia w grudniu warto jeszcze zwrócić uwagę? Stara Rzeźnia i Fundacja Kultury  West&Art  zapraszają na widowisko teatralne "Morfina 0,05" wg. Michaiła Bułhakowa, czyli wzloty i upadki przypadkowej ofiary "Morfiny 0.05", w reżyserii oraz wykonaniu Marka Żerańskiego.  To genialnie zagrane wyeksponowanie stanu psychicznego prowadzącego do uzależnienia. Spektakl do zobaczenia w Starej Rzeźni 18 grudnia o godzinie 18.00.

      Zapraszamy także do bieżącego śledzenia strony internetowej CKE Stara Rzeźnia – już niebawem pierwsze szczegóły koncertowego planu na styczeń. Ciekawych wydarzeń na pewno nie zabraknie!

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0