fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Nowoczesna formuła, bardzo interesujący gość oraz cała sala Hotelu Radisson Blu w Szczecinie wypełniona przedsiębiorcami chętnymi do rozmów na temat gospodarki oraz swojej działalności. 14 marca odbyła się pierwsza odsłona nowej inicjatywy Północnej Izby Gospodarczej. Wielka wymiana wizytówek okazała się sukcesem o czym świadczy zarówno frekwencja jak i pozytywne opinie o wydarzeniu. Wielkie wrażenie zrobił wykład Radosława Kotarskiego. Znany prezenter, dziennikarz i wydawca przedstawił się jako przedsiębiorca, a jego rady będzie można praktycznie stosować w codziennej działalności.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII Z WYDARZENIA! TUTAJ 

 

Wiceprezes Borowy: Radek Kotarski tchnął nową energię w nasze biznesy

   Najnowsza inicjatywa Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie zaskakiwała niecodzienną formułą. Eksperyment okazał się dużym sukcesem. W pierwszej części spotkania przedsiębiorcy zgromadzeni na Sali mieli 15 sekund na przedstawienie się i zaprezentowanie swojego biznesu. Pierwsza osoba odczuwała delikatną tremę, ale później właściwie każdy z obecnych chciał zabrać głos. Druga część spotkania to wykład Radosława Kotarskiego. YouTuber, prezenter telewizyjny, wykładowca i wydawca z dużym zaangażowaniem mówił o tym jak odpowiednio kreować swój marketing by wywołać zainteresowanie produktem lub usługami. Trzecia część to networking czyli okazja do dyskusji i integrowania się przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej.

    Według Macieja Borowego, Wiceprezesa PIG inicjatywa odniosła sukces: - Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie to Izba osób, które się znają. Chcielibyśmy by te znajomości miały charakter nie tylko towarzyski, ale i biznesowy. Nasze dzisiejsze spotkanie miało dzisiaj charakter luźny, ale była też okazja do rozmowy o firmach i działalności. Pan Radek Kotarski zapewnił wysoki poziom merytoryczny całego spotkania, przedsiębiorcy poczuli się na tyle odważni żeby dyskutować, mówić o sobie, często polemizować. Tego typu spojrzenie, jak prezentuje Pan Radosław, czyli nowa fala marketingu jest bardzo inspirująca i twórcza dla przedsiębiorców i jest w stanie tchnąć nową energię w nasze biznesy – mówił Maciej Borowy.

O czym mówił Koterski? O co pytali przedsiębiorcy?

   Nasze wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie firm z naszego regionu oraz instytucji współpracujących blisko z Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie. Głos zabrali przedstawiciele m.in. firmy Prodmar, Strefy 3L, Kina Helios, Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego czy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Część w której nasi członkowie mieli 15 sekund na zaprezentowanie swojej firmy pokazała jak szeroki przekrój usług oferują przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie. Nie brakowało momentów uśmiechu i nie brakowało głosów, że nasza inicjatywa zaowocuje realnymi współpracami biznesowymi: - Cieszy to, że tak wiele osób jest spragnionych wiedzy jak prowadzić firmę. Przedsiębiorcy szukają inspiracji jak się rozwijać. W ofercie ZARR są propozycje jak zainwestować w edukacyjne kwestie rozwojowe, ale i oferujemy poręczenia, pożyczki czy możliwość korzystania z instrumentów finansowych. Pomagamy w pozyskaniu dofinansowania bankowego, niebawem uruchomimy ofertę pożyczkową. Duże znaczenie ma także system start-upowy dla firm, które właśnie mogą być tak kwalifikowane – mówi Robert Michalski, Prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Współpraca z Izbą to win-win, bo odpowiadamy na zapotrzebowanie biznesu konkretną ofertą, a Izba to doskonała platforma kontaktu i komunikacji – dodał Prezes ZARR.

   Wykład motywacyjny Radosława Kotarskiego okazał się bardzo interesujący i inspirujący. Kotarski zasłynął z popularyzacji nauki i historii na swoim kanale na YouTube „Polimaty”. Prowadził także w TVP2 program „Podróże z historią” oraz wydał serię bestsellerowych książek. Mało kto zna jednak tę osobowość medialną jako przedsiębiorcę, który również radził sobie ze skomplikowanymi, rynkowymi meandrami. Podczas spotkania z przedsiębiorcami Północnej Izby Gospodarczej chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i wiedzą: - Zawsze zastanawiałem się jak wywołać szybsze bicie serca swoim hasłem promocyjnym już od pierwszego usłyszenia i wtedy wpadłem na koncepcję znaną w Ameryce, która każe nam patrzeć inaczej na produkty i przedsiębiorców. Niesamowite jest to, że w momencie kiedy uda nam się to zastosować w praktyce, to inaczej spojrzycie na swoją działalność. Ta koncepcja to trzy pytania – Co? Jak? Oraz Dlaczego? – bardzo proste pytania. Każdy z Państwa bez problemu powie jakie ma produkty i usługi i nie wystarczy nam 15 sekund by o wszystkich produktach porozmawiać. Należy bardziej krytycznie spojrzeć na to, co robimy. Większość skupia się na „Co?”. Większość marketingu i komunikacji opiera się na tym, co robimy na co dzień. Spróbujcie jednak skupić się Państwo na tym by komunikować światu jak to robicie albo jeszcze bardziej dlaczego – radził Kotarski.

    Już w przyszłym tygodniu na portalu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie wywiad z Radosławem Kotarskim przeprowadzony przez Michała Kaczmarka.  Wszystkim uczestnikom spotkania i naszym partnerom bardzo dziękujemy za udział i za wsparcie.

   

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0