Baner nowastrona

 

Legalizacja Baner

„Równa firma” i „Menadżer roku” to konkursy organizowane przez Koło Naukowe Biznes Innowacje Networking działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Pomysł dr Katarzyny Kazojć od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem przedsiębiorców. Nagradzani są zarówno Ci mniejsi, jak i wielkie firmy działające na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Konkurs docenia firmy dla których CSR czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jest priorytetem. Partnerem konkursu jest Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, a w kapitule konkursu zasiada Wojciech Brażuk, dyrektor naszej instytucji.

           Ideą plebiscytów "Równa firma" i "Menadżer roku" jest wspieranie przedsiębiorców, którzy wykazują się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Kapituła złożona z pracowników naukowych, studentów, przedstawicieli świata lokalnej gospodarki oraz organizacji pozarządowych nagradza przedsiębiorców, którzy prezentują pozytywne postawy i mogą być wzorem działania dla innych firm. – Pracodawca odpowiedzialny społecznie jest w stanie lepiej przyciągać pracowników działających społecznie. Co roku trudniej nam wybrać laureatów, skala zainteresowania konkursem jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Kapituła ocenia potencjał firmy i efekty jej działania, mogłoby się wydawać, że podział na duże firmy i małe byłby wskazany, to uważamy jednak, że dla tych mniejszych często dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że mogą odebrać nagrodę za działalność społeczną obok największych firm – mówi dr Katarzyna Kazojć, inicjatorka konkursu.

   Poza konkursem „Równa firma” Koło Naukowe Biznes Innowacje Networking organizuje także plebiscyt „Menadżer roku”, który jest uzupełnieniem tej pierwszej inicjatywy. Pomysł spotkał się z uznaniem przedsiębiorców: - Tutaj też chcemy nagradzać menadżerów i menadżerki, które działają w naszym regionie, mają pewne osiągnięcia, włączają się w akcje społeczne i dają przykład innym. Ci menadżerowie pokazują, że dawanie z siebie więcej przynosi wspaniałe efekty – dodaje dr Katarzyna Kazojć. – Będziemy udoskonalać ten plebiscyt, bo ocena była w tym roku wyjątkowo trudnym zadaniem. Już się zastanawiamy nad wprowadzeniem podziału na kategorie – dodaje.

Tytuł "Menadżera roku" zdobył Krzysztof Bratkowski pracujący na co dzień w grupie Polmotor. – Znalazłem się w gronie wspaniałych przedsiębiorców, którzy pracują w wielkich firmach i sama nominacja była dla mnie czymś wyjątkowym. Nagroda to coś niesamowitego, mam jeszcze większy zapał do działania i rozwoju – mówił menadżer. "Menadżerką roku" została Renata Długaszek, dyrektor zarządzająca Hotelu Dana oraz przewodnicząca klastra hotelarskiego działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie: – To dla mnie ogromne zaskoczenie i wyróżnienie, bo pracuję w Szczecinie od dwóch lat, nie spodziewałam się, że otrzymam tak prestiżowe wyróżnienie po tak krótkim czasie. To wielki zaszczyt, bardzo dziękuję. Przyjęto mnie w Szczecinie z ogromną otwartością, udaje się nawiązywać relacje pozabiznesowe. Dotychczas w życiu dominowała u mnie praca, a w Szczecinie udaje się to pogodzić z życiem prywatnym – mówiła laureatka. Już wkrótce na portalu Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie ukaże się duży wywiad właśnie z Renatą Długaszek.

Oto firmy, które zostały wyróżnione przez kapitułę konkursu:

Laureat  plebiscytu "Równa firma" 2019: Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz

Nagroda za najbardziej odpowiedzialną społecznie firmę z województwa zachodniopomorskiego w 2019 roku (dwie firmy, które punktację miały zbliżoną do laureata): Marshal food i Kancelaria Prawnicza SDO Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy.

Nagroda w kategorii Aktywność Społeczna w 2019 roku: Kleist Jubiler.

Nagroda w kategorii Innowacje Społeczne w 2019 roku: VR Planet.

Nagroda w kategorii Edukacja i Rozwój w 2019 roku: infinIT Codelab Sp. z o.o.

Nagroda dla oddziału w województwie zachodniopomorskim: Keller Polska Sp. z o.o.

Nagroda w kategorii Równy Pracodawca w 2019 roku: Brandrocket - agencja digital marketingu

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

PFP PIG 1250x300