fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego organizuje kolejną już edycje Zachodniopomorskiego Dnia Instrumentów Finansowych. Podczas spotkania przedsiębiorcy będą mieli okazję poznać odpowiedni na pytania z tytułu artykułu. W nadchodzącej konferencji wezmą udział instytucje finansowe, prywatni inwestorzy, którzy wspierają obszar przedsiębiorczości w regionie. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mogli również spotkać się z przedstawicielami Pośredników Finansowych. Na spotkanie zaproszeni są przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Początek o godzinie 9.00 w hotelu Raddison Blu. W tegorocznej edycji ZDIF duży nacisk zostanie położony na temat start-upów.

O pieniądzach, które zatoczyły koło. Instrumenty zwrotne w regionie bardzo się sprawdziły

         Co robić, aby osiągnąć sukces? Czego unikać, aby uchronić się przed porażką? Jak zdobyć pieniądze na rozwój swojej działalności by podbić nowe rynki? Każdy młody przedsiębiorca zadaje sobie podobne pytania. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, wspólnie z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego od wielu lat organizuje wydarzenie, które kumuluje w jednym miejscu doradców i specjalistów w zakresie instrumentów finansowych. Obecność na ZDIF jest więc okazją do zapoznania się z ofertą kapitałową ZARR i pozyskaniem informacji czy jest szansa na pozyskanie środków na rozwijanie naszej działalności gospodarczej i np. ekspansji na rynki zagraniczne. Na miejscu obecni będą także pośrednicy finansowi:  – Dzięki takiej formie wsparcia przedsiębiorcom z naszego regionu łatwiej będzie uzyskać dostęp do kapitału, co umożliwi im większą aktywność inwestycyjną, wzmocnienie pozycji rynkowej oraz podniesienie konkurencyjności – mówi Renata Zaremba, wiceprezes Zachodniopomorskiej Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

   Województwo Zachodniopomorskie było jednym z pierwszych regionów w Polsce, które zdecydowało się na wdrożenie instrumentów zwrotnych jako sposobu na wspieranie przedsiębiorczości. Jak się później okazało – dość ryzykowny i innowacyjny projekt – okazał się spektakularnym sukcesem, bo pożyczane pieniądze wracały do instytucji dysponującej i ponownie były udostępniane przedsiębiorcom.

Jerzy Owsiak zainspiruje nas do działania. Będzie także dużo o start-upach

     Od kilku lat podczas Zachodniopomorskiego Dnia Instrumentów Finansowych dużo mówi się o start-upach. Podczas zbliżającej się edycji ZDIF będzie mowa o projekcie „WeP UP! West Pomeranian ICT Start Up Hub”, to projekt realizowany przez Zachodniopomorską Agencje Rozwoju Regionalnego, który już może pochwalić się wieloma sukcesami w zakresie wspierania start-upów, promocji ich działalności i wspierania w poszukiwaniu inwestorów. – Na naszą konferencję zaproszone zostaną inkubatory i akceleratory z regionu, gdzie przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się o wachlarzu usług, z których mogą skorzystać. Zrezygnowaliśmy z tradycyjnego panelu pośredników finansowych, tym razem zostali oni przedstawieni w inny sposób, tj. w formie filmów, które będą wyemitowane przed niektórymi panelami. Dodatkowe informacje dla przedsiębiorców dostępne będą na stoiskach – zapowiada Robert Michalski, prezes ZARR S.A.

    Gośćmi Zachodniopomorskiego Dnia Instrumentów Finansowych będą: Karol Sadaj z wykładem „Jak challenger banks zmieniły branżę finansową?”, Artur Jabłoński opowie, jak uniknąć marnowania pieniędzy w mediach społecznościowych. Pojawią się także przedsiębiorcy mówiący o pozyskiwaniu funduszy europejskich oraz gwiazda spotkania czyli inspirujący Jerzy Owsiak. Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powie jak osiągać wymierzone cele.

   Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Finansowych odbędzie się już we wtorek od godziny 9.00 w Hotelu Radisson Blu. Organizator wydarzenia – Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Szczecinie jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej i naszym partnerem w organizacji wielu wydarzeń i inicjatyw.

 

  
  • Pfp27042018a
  • Ciekawi Utra 404x335