fbpx

 

IZBOWY PAKIET BANER

 

14. Wielka Gala Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie połączona z finałem konkursu Pracodawca Roku okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym. Warto zwrócić uwagę także na społeczny wymiar tego wydarzenia – podczas bardzo spontanicznej zbiórki na rzecz Fundacji Pokoloruj Świat udało się zebrać blisko 7 tysięcy złotych. – Dzielenie się swoim sukcesem powinno być dla nas wszystkich rzeczą naturalną, bo dobro zawsze do nas wraca – mówi Jarosław Tarczyński, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

     Nikogo nie trzeba przekonywać, że przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej mają wielkie serca. Udowadnia to, co roku Wigilia Izbowa, gdzie wspieramy podopiecznych domów dziecka. Prezydium Izby podjęło także decyzje, że podczas Gali, która miała miejsce w miniony piątek, uruchomiona zostanie specjalna zbiórka na rzecz podopiecznych fundacji Pokoloruj Świat:  - Dzięki hojności przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej udało się poczynić darowizny na rzecz dwóch naszych podopiecznych: Pani dr Iwony Kamińskiej ze Szczecina i Pani Agnieszki Szewczyk z Koszalina. To dwie Panie, które wspieramy od lat. Pani Iwona jest w śpiączce i wymaga ciągłej rehabilitacji, a Pani Agnieszka cierpi na chorobę nowotworową i wspieramy ją w zakupie lekarstw. Narodowy Fundusz  Zdrowia pokrywa część kosztów, ale nie całość i obie Panie wymagają wsparcia. Ta akcja charytatywna została podjęta dwa-trzy dni przed samą Galą Izbową, więc było wszystko robione bardzo spontaniczne. Zebrane 6800 złotych to bardzo cenne wsparcie. To jest miesięczna rehabilitacja Pani Iwony i trzymiesięczna kuracja lekowa dla Pani Agnieszki. To bardzo cenna pomoc, wielki ukłon w stronę Prezydium Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, że podjęli taką decyzję - mówi Teresa Żurowska z Fundacji Pokoloruj Świat. – Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy nie byli przygotowani żeby mieć gotówkę, a mimo to dzielili się tym, co mają. Co więcej, po samej Gali wielu przedsiębiorców przelewało pieniądze, więc efekt jest wspaniały i ja jestem niezmiernie wdzięczna. Dobro zawsze wraca. Chciałabym również dodać, że Pani Prezes Hanna Mojsiuk jest naszym wolontariuszem od wielu lat. Nasza fundacja ma ponad 40 podopiecznych, którzy wymagają bieżącego wsparcia, pomagamy głównie osobom dorosłym. W Koszalinie nasza organizacja jest bardzo widoczna, robimy rozmaite pokazy, wystawy, występy i wydarzenia z których dochody przeznaczane są na wspieranie naszych podopiecznych. Pomaga nam to w pozyskiwaniu darczyńców. Przedsiębiorcy z Północnej Izby Gospodarczej  bardzo nas wspierają, zresztą my jako fundacja jesteśmy również przedsiębiorcami i też jesteśmy zrzeszeni w Izbie, możemy więc powiedzieć, że jesteśmy grupą, która się bardzo wspiera. Jeszcze raz dziękuje za pomoc dla naszych podopiecznych – dodaje Teresa Żurowska z Fundacji Pokoloruj Świat.

   Jak mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński dzielenie się sukcesem jest rzeczą naturalną i dla wielu przedsiębiorców rzeczą wręcz oczywistą: - Bardzo się cieszę, że nasza instytucja nie ogranicza swojej działalności tylko do integracji, szkoleń i spotkań towarzysko-biznesowych. Wspieranie młodych ludzi, a także działalność społeczna i charytatywna to sprawy, które w oczywisty sposób powinny być wpisane w naszą odpowiedzialność jako przedsiębiorców. Podczas konkursu „Pracodawca roku” promujemy firmy społecznie odpowiedzialne, działające na rzecz swoich pracowników, ale i wychodzące ze swoją działalnością do całego społeczeństwa. Propozycja zbiórki charytatywnej podczas Gali to doskonały pomysł, a uzbierane pieniądze zostaną wspaniale wykorzystane. Zawsze zachęcam przedsiębiorców do zaangażowania społecznego. Osobiście działam w Rotary Club, a w Północnej Izbie Gospodarczej osobą bardzo zaangażowaną społecznie jest Pani Hanna Mojsiuk. Wszyscy tworzymy bardzo otwartą grupę, która pomaga, kiedy tylko może – mówi Prezes Taryczyński.

    

FUNDACJA “POKOLORUJ ŚWIAT” w Koszalinie
ul. Waryńskiego 13/1
75-541 Koszalin
tel./fax +48 94 341-00-33
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP: 669-240-71-74
KRS: 0000241746
numer konta (Bank PKO BP S.A.) 54 1020 2791 0000 7802 0207 2510

 

  
  • Ciekawi Utra 404x335
  • PFP FUR2.0