fbpx

 

Wigilia Banner

 

Centrum Medyczne EuroMedis stanowi wyjątkowy punkt na medycznej mapie Szczecina – jest jedynym z prężniej rozwijających się centrów medycznych w naszym mieście łączącym w sobie kompleksowe usługi medyczne skierowane dla całej rodziny.

- W oparciu o zaufanie, którym obdarzyli nas mieszańcy całego regionu oraz podążając za ciągle zmieniającymi się potrzebami naszych pacjentów planujemy nie tylko rozbudowę placówki ale również otwieranie nowych oddziałów, tak aby każdy z pacjentów wymagających opieki i wsparcia miał do niej jeszcze szybszy i łatwiejszy dostęp – mówi dr n. med. Jerzy Kolenda, członek zarządu EuroMedis Sp. z o.o..

Obecna siedziba placówki, funkcjonującej nieprzerwanie od 2009 r., znajduje się przy Al. Powstańców Wielkopolskich na szczecińskich Pomorzanach. Istotnym celem przy wyborze lokalizacji było dobre skomunikowanie ze strategicznymi punktami w naszym mieście, co jest szczególnie ważne dla pacjentów niezmotoryzowanych. Nie zapomnieliśmy również o posiadaczach czterech kółek – przypomina dr Jerzy Kolenda - oferujemy obszerny, bezpłatny parking dla wszystkich osób korzystających z naszych usług.

Centrum Medyczne EuroMedis skupia się na zapewnieniu kompleksowej opieki medycznej oraz wsparcia dla najbardziej wymagających pacjentów - począwszy od opieki w zakresie pediatrii aż po pomoc wykwalifikowanych specjalistów w zakresie neurologii, psychiatrii czy psychologii. Obecnie w ramach placówki funkcjonuje kilkanaście poradni oraz laboratorium diagnostyczne, realizujące usługi zarówno w ramach NFZ jak i dla pacjentów prywatnych czy klientów biznesowych. Naszym celem jest praca z ludźmi dla ludzi- dlatego też skupiamy wokół siebie specjalistów cieszących się ogromnym zaufaniem pacjentów w całym regionie, m.in. specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, hematologii, endokrynologii, urologii, kardiologii, okulistyki, dermatologii czy gastrologii.  Świadomość potrzeb naszych najmniejszych pacjentów oraz ich rodziców, popchnęła nas w kierunku stworzenia miejsca w którym mogą liczyć na kompleksową pomoc współpracujących ze sobą specjalistów z wielu dziedzin m.in. neurologii dziecięcej, hematoonkologii, chirurgii, immunologii, nefrologii, psychologii oraz pediatrii. W ten sposób w ramach naszej placówki powstało EuroMedis Kids – dziecięcy uśmiech goszczący na naszych korytarzach oraz ogromne zaufanie rodziców – potwierdzają słuszność obranego przez nas kierunku rozwoju. W placówce bez problemu znajdą odpowiednią opiekę medyczną nie tylko pacjenci z regionu ale także pacjenci anglojęzyczni, których jest u nas coraz więcej.Kiedy celem jest pomoc drugiemu człowiekowi- nieustannie szukamy nowych możliwości, również takich które dotąd były odległą wizją. Z połączenia wiedzy, doświadczenia oraz potrzeby niesienia pomocy , w ramach naszej placówki powstał Ośrodek Badań Klinicznych, oferujący możliwość skorzystania z innowacyjnych metod diagnostyki oraz leczenia, m.in. w zakresie chorób neurozwyrodnieniowych.

W odpowiedzi na coraz powszechniejszy problem chorób otępiennych, od wielu lat prowadzimy bezpłatne badania pamięci dla osób powyżej 60 r. ż. Prężnie funkcjonujący w ramach naszej placówki Ośrodek Terapii Zaburzeń Pamięci, oferuje treningi funkcji poznawczych oraz usługi w ramach pobytu dziennego, obejmujące zróżnicowane oddziaływania terapeutyczne i profilaktyczne.

Nasze zaangażowanie w działania prozdrowotne na terenie naszego regionu  ma natomiast swój finał we współorganizowaniu imprez sportowych, oferowaniu specjalistycznych badań kardiologicznych oraz wydolnościowych dla osób aktywnych fizycznie oraz prowadzeniu akcji psychoedukacyjnych na terenie szczecińskich placówek edukacyjnych – nie sądziliśmy, żę postać dr EMisia – stałego bywalca w szczecińskich przedszkolach - nie tylko będzie cieszyć się tak dużą popularnością ale również pomoże w pokonaniu lęku przed wizytą u lekarza. Najmłodsi pacjenci naszej placówki, od czasu zaistnienia postaci dr EMisia w naszej placówce – na widok białego fartucha uśmiechają się najszerzej jak tylko potrafią. I to jest dla nas bardzo ważne.

Trudno stwierdzić czy wynika to z długoletniego, bezpośredniego doświadczenia pracy z pacjentami, czy też ze zwykłej ludzkiej życzliwości i zrozumienia, ale spotykając drugiego człowieka pytamy o jego potrzeby . Stąd też ciągle poszerzający się wachlarz oferowanych przez nas usług – mówi dr Jerzy Kolenda.  Kiedy widzimy uśmiechniętych pacjentów oczekujących na swojego ulubionego specjalistę, ucinających krotką pogawędkę z sympatycznymi Paniami z rejestracji, kiedy słyszymy historie o poprawie stanu zdrowia i jakości życia dzięki wsparciu które otrzymali w naszej placówce – wiemy, że to co robimy ma sens a nasze starania podążają w odpowiednim kierunku –  dodaje dr Kolenda.

EuroMedis Sp. z o.o. , prowadząca Centrum Medyczne EuroMedis, jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Zachęcamy do korzystania z jego usług!