fbpx

S23

 

Chris Do w Szczecinie już za kilka dni. Jako Chief Strategist i CEO Blind, Chris i jego zespół brali udział w projektach dla takich marek jak: Nike, Intel, Honda, Sony, Audi, EA, Activision, Google, RIOT games, Snapchat, Facebook, Ford, Microsoft i wiele, wiele innych. Jest to niezwykła okazja by uczyć się od człowieka, który uznawany jest za guru branży marketingowej na całym świecie. Z inicjatorem wydarzenia Krzysztofem Czubakiem rozmawiał Michał Kaczmarek. Północna Izba Gospodarcza jest partnerem inicjatywy i serdecznie zachęcamy do udziału w niej wszystkich naszych przedsiębiorców.

Niecodziennie zdarza się okazja żeby w Szczecinie gościć osobę, która w świecie globalnego marketingu uchodzi za jeden z największych autorytetów. Skąd pomysł na zaproszenie Chrisa Do? Jaki jest temat prowadzonego przez niego szkolenia i jaką wiedzę będą mieli okazję nabyć uczestnicy tego wydarzenia?

Chris Do przyjeżdża do Szczecina i jest to na pewno jedno z najważniejszych wydarzeń dla świata marketingu nie tylko w skali szczecińskiej, ale i ogólnopolskiej. Spodziewamy się udziału w tym wydarzeniu ludzi z Warszawy, Wrocławia, Poznania i innych miejsc w Polsce i na świecie, w których branża kreatywna ma okazję dynamicznie się rozwijać. Chris będzie uczyć swoich metod sprzedaży, szkoleń związanych ze sprzedażą jest wiele, tutaj nauczymy się modeli marketingowych od jego twórcy, jest na świecie niewiele osób, które mogą pochwalić się tak spektakularnym dorobkiem.

Dlaczego inicjatywa Synapsy, organizując pierwsze tak wielkie wydarzenie w Szczecinie, zdecydowała się postawić właśnie na Chrisa Do?

To jest człowiek o wielu talentach. Jest właścicielem agencji marketingowej Blind, jest szkoleniowcem, autorytetem w swojej branży, jest bogato nagradzany za swoją pracę kreatywną, zdobył np. nagrodę Emmy. Chcemy nauczyć przedsiębiorców i managerów ze Szczecina, że sukces tkwi w tym żeby sprzedawać ideę, a niekoniecznie produkt. Naszą ideą jako inicjatywy Synapsy jest stworzenie przestrzeni, w której nasi lokalni przedsiębiorcy będą mogli czerpać wiedzę od największych autorytetów na świecie. Założenie jest takie by wymieniać idee, umiejętności, by uczyć się. Na rynku w Szczecinie jest wielki kapitał intelektualny do wykorzystania, chcemy stworzyć miejsce, które pozwoli na zmaksymalizowanie potencjału ludzi kreatywnych pracujących w zachodniopomorskich firmach. Oczywiście, jak już mówiłem wcześniej, jesteśmy otwarci także na osoby spoza Szczecina. Wartość naszego produktu czy usługi to jest zawsze wartość odpowiadająca umiejętnościom naszego zespołu, to ludzie poprawiają wartość produktu i eliminują błędy. Chcemy podnosić wartość kapitału ludzkiego w województwie zachodniopomorskim do maksimum.

Chris Do jest jednym z najbardziej nagradzanych marketingowców na świecie – jest zapowiadany jako guru prowadzenia interaktywnego biznesu. To jest hasło, które składa nam pewną obietnicę.

Zdecydowanie tak. Chris Do to jest wybitnie inteligentny, niesamowicie doświadczony człowiek. Ma olbrzymie sukcesy na koncie i innowacyjne podejście do biznesu. Wie jak rozmawiać z klientem i jak zaprezentować ideę i produkt tak by indywidualnie zainteresować klienta. To nie jest tak, że sprzedajemy coś, czego ktoś nie potrzebuje, wręcz przeciwnie, staramy się wzbudzić w kliencie chęć i potrzebę posiadania.

Jest pewnie wiele pytań, które zadaje sobie każdy przedsiębiorca. To są pytania bardzo proste i oczywiste jak np. „Jak pozyskiwać nowych klientów?”, „Jak negocjować lepsze stawki na nasze usługi?”, „Jak pozyskiwać dobrych pracowników i zatrzymać ich u siebie?” Czy na takie pytania też będzie okazja uzyskać odpowiedź podczas tego szkolenia?

Jeżeli mówimy o warsztatach z Chrisem to najważniejszym tematem jest komunikacja idei – zarówno pod kątem wewnętrznym jak i zewnętrznym. W przyszłości chcielibyśmy jednak poszerzać naszą bazę tematyczną i jeżeli uda się zaprosić wszystkich tych gości, których mamy w planach to na pewno tematy o które Pan pytał również zostaną poruszone. Musimy pamiętać, że Dolina Krzemowa jest wyjątkowa, bo pracują tam wyjątkowi ludzie, którzy tworzą technologię i inicjują pomysły, którymi zarażają później cały świat. Jednym z ważnych tematów jest np. prototypowanie zachowań, o którym też w przyszłości będziemy chcieli mówić.

Synapsy to idea „szczecinotwórcza” czy może za cel stawiacie sobie wyjście szersze, do audytorium i ludzi spragnionych wiedzy niekoniecznie tylko z naszego miasta?

Mamy zapytania z Krakowa, z Poznania, więc nie jest to szkolenie zamknięte dla Szczecina. Chcemy jednak stymulować głównie nasze miasto, stąd wychodzimy i chcemy rozwijać nasz region. Szkolenie nie jest tanie, ale dzięki Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Bazie Usług Rozwojowych jesteśmy w stanie zaoferować naszym przedsiębiorcom to szkolenie w bardzo preferencyjnej cenie, właściwie 80% taniej niż cena startowa. Jestem absolutnie przekonany, że wartość jest wielokrotnie wyższa od ceny. Nie ma opcji żeby ktoś był nie zadowolony z poziomu wiedzy, która zostanie przekazana.

Przed naszą rozmową miałem okazję zapoznać się z materiałami przedstawiającymi Chrisa Do, Synapsy i pomysł na organizację tego typu wydarzeń w Szczecinie. Bardzo zaciekawiło mnie zdanie: „To nie jest psychologiczna papka, medytacja czy coaching”

Tak napisaliśmy, bo nie chcemy być marką obłą. Przedsiębiorcy często nie wierzą w szkolenia tego typu, zdarzają się szkolenia, które kosztują ogromne pieniądze, a nie przekazują wiedzy, która może być przydatna do funkcjonowania danej firmy. Chcemy zakomunikować naszym przedsiębiorcom, że nie jest to wykład jałowy. To będą dwa bardzo intensywne dni, pełne inspiracji, nauki i wzajemnej wymiany doświadczeń. Koncept sprzedaży idei pozwoli spojrzeć na pracę zupełnie w inny sposób, zmiana spektrum implikuje zmianę działalności. To jest wielki zamysł, który przyniesie doskonałe efekty. Serdecznie zapraszamy na szkolenie z Chrisem Do, które odbędzie się 13 i 14 lipca w Szczecinie.

Dziękuję za rozmowę.