fbpx

businesscontact 3 1100x250

 

MISJA GOSPODARCZA MAURITIUS 1

 

Datę z tytułu artykułu każdy przedsiębiorca zrzeszony w Północnej Izbie Gospodarczej powinien zanotować. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu „#Business Contact 2” realizowanego w ramach projektu unijnego Frugal Innovation. Tematami dominującymi podczas spotkania będą innowacje i ich wdrażanie w firmach zachodniopomorskich przedsiębiorców. Jeżeli mówimy o innowacjach, to nie można pominąć tematu nowoczesnych rozwiązań w motoryzacji. Do Szczecina przyjedzie najnowszy model samochodu Tesla, ściągnięty do regionu przez firmę centrumcars24 należącą do Kamila Pyclika, członka Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. - Z przyjemnością przedstawimy nowe dziecko TESLI model 3. Auto, które poprzez technologię, design a przede wszystkim cenę bije wszelkie rekordy począwszy od bezpieczeństwa, przez komfort podróży po ilość sprzedaży – mówi przedsiębiorca. Zapisy na wydarzenie trwają, a czasu zostało już nie wiele!

    Wydarzenie „#Business Contact 2” odbędzie się już 29 sierpnia. Jednym z partnerów wydarzenia jest firma CentrumCars24 należąca do Kamila Pyclika. Przedsiębiorca przygotował dla gości wydarzenia niespodziankę. Możliwość sprawdzenia jak wygląda i jak użytkuje się najnowszy model Tesli, który od niedawna jest dostępny w Polsce: -  Tesla 3 jest modelem, którego zakup można rozważać zarówno w sferze prywatnej jak również dla business floty. Jakkolwiek nie wyznaczymy sobie celu zakupu z pewnością pojawią się oszczędności w postaci kosztów użytkowania, ponieważ prąd jest tańszy Tesla zużywa poniżej 5 PLN na 100 KM, nie ma rocznych serwisów, kosztów olejów itp. W przypadku firm pojawia się również bonus podatkowy, ponieważ auta elektryczne mają 225.000 PLN odpisu amortyzacyjnego zatem aż o 75.000 więcej niż auto spalinowe. Można uznać, że prawie każda wersja modelu 3 będzie w 100% podlegała amortyzacji – zachęca Kamil Pyclik.

     Prezentacja nowej Tesli będzie jedną z atrakcji spotkania. Dlaczego tak idealnie wpisuje się ona w tematykę spotkania izbowego? Bo projekt Frugal Innovation realizowany przez Północną Izbę Gospodarczą ma na celu promowanie innowacyjnych rozwiązań, możliwych do wdrażania w firmach zachodniopomorskich przedsiębiorców. Takie innowacje to np. fotowoltaika czy samochody z napędem elektrycznym. Jak mówi nasz rozmówca widać rosnącą świadomość w tym temacie: - Jesteśmy na początku drogi w elektryczność. To tak, jakbyśmy ponad 100 lat temu przesiadali się z bryczek konnych do pierwszych aut spalinowych. Naprawdę towarzyszy temu ogromna, pozytywna opinia i bardzo się cieszę, że mogę w tym uczestniczyć. Wg mnie nie ma od tego odwrotu. Przedsiębiorca zyskuje wiele. Jak wspomniałem podstawą są bardzo niskie koszty przejechania 100km (czasami wynoszą 0,00 PLN!), odpis podatkowy, ale również rośnie prestiż firmy – mówi Kamil Pyclik. Nasz przedsiębiorca dodaje, że należy przełamać stereotyp, że auta elektryczne są tylko dla mieszkańców z zasobnym budżetem, a ich obsługa jest trudniejsza i bardziej kłopotliwa niż tych standardowych: - Technologia elektrycznych samochodów wymaga infrastruktury do ładowania tych aut. Na tym polu jest dobrze, a będzie tylko progres. Po naszym regionie elektrycznym autem naprawdę jeździ się już bez tzw. stresu, że zbraknie nam prądu. Są ładowarki i to już naprawdę dużo.

    Jak wygląda nowa Tesla i czy warto ją nabyć? Przekonać się o tym można będzie już 29 sierpnia. Wydarzenie „Business Contact 2” połączone będzie z networkingiem i wykładem Szymona Hołowni. Bądźcie z nami!