Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`www.izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://www.izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
Szczecin rekrutuje. Jakie są rezultaty akcji?

Eska Szczecin 1420x300px

 

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej razem z partnerami wśród których nie brakuje przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej, pracują nad aktywizacją szczecińskiego rynku pracy i wspieraniu inwestorów w pozyskiwaniu pracowników. Akcja „Szczecin Rekrutuje” jest widoczna na ulicach miasta, ale czy jest widoczna w statystykach zatrudnienia? Twórcy tłumaczą, że założenie jest bardziej długofalowe i trudno spodziewać się natychmiastowych rezultatów, ale odzew  wśród przedsiębiorców jest bardzo pozytywny.

Na początek trochę statystyk: według bieżących danych w ostatnim miesiącu w Urzędach Pracy na terenie Województwa Zachodniopomorskiego na bezrobotnych czekało ponad 7 tysięcy ofert pracy. Nie jest to jednak całość oferowanych, wolnych stanowisk. Firmy zewnętrzne często poprzez podmioty rekrutujące dobierają sobie pracowników. Zapanował więc rynek pracownika i firmy zdają się coraz lepiej sobie na nim radzić. Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej kontynuuje program „Szczecin Rekrutuje”. W czasie trwania kampanii strona internetowa uruchomiona na tę okoliczność została wyświetlona już 200 tysięcy razy. Sukcesem jest także liczba pozyskanych partnerów: ponad 30 nowych firm. Przedsiębiorcy chwalą ARMS za to, że to pierwszy przypadek kiedy miasto tak szeroko wychodzi do świata biznesu z propozycją pomocy i współpracy. Marek Kubik, Prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej zapewnia, że takie było założenie projektu: - Przekaz informacyjny ma miejsce w stacjach radiowych, na portalach internetowych czy na ulicach miasta. To intrygujące i zwracające uwagę. Wielu naszych partnerów stwierdziło, że to ciekawa forma dyskusji na temat problemu z trudnościami z pozyskaniem pracowników. Bezrobotni dostają jasny i czytelny sygnał, że coś się dzieje i, że jest praca. Jest też grupa osób pracujących, którzy myślą o swojej karierze i zmianie pracy – mówi Marek Kubik. 

Zaangażowanie miasta trudno oceniać inaczej jak pozytywnie, ale czy nie jest to rezultat kryzysowej sytuacji na rynku, o czym od wielu miesięcy mówią przedsiębiorcy zrzeszeni w Północnej Izbie Gospodarczej? – Miasto zastanawiając się jak rozwiązać zaistniałą sytuacje podjęło decyzje o zainicjowaniu spotkań, rozmów. Wyszliśmy więc z informacją „Jest klimat, jest praca” poza Szczecin. Liczymy, że rezultaty będą po pewnym czasie możliwe do oceny. Przedsiębiorcy potrzebują wsparcia, Prezydent dostrzega problem braku pracowników na rynku i staramy się pomagać w ramach naszych możliwości – dodaje Marek Kubik. Na inicjatywę „Szczecin Rekrutuje” pozytywnie reagują przedsiębiorcy, inwestorzy zagraniczni i pracownicy, którzy według miasta, licznie zgłaszają się do ARMS z pytaniami o możliwość pozyskania ofert pracy.

Kampania "Szczecin rekrutuje" trwała od 16 do 31 stycznia. Jak jednak zapowiadają jej twórcy, to jeszcze nie koniec działań. Kolejnym krokiem będzie promowanie regionu na targach pracy. Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW MAJ 2021 1140x320 kopia