Warning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`*.home.pl' did not match expected CN=`www.izba.info' in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /templates/frontend/runless.php on line 38

Warning: file_get_contents(https://www.izba.info//media/system/css/system.css): failed to open stream: operation failed in /templates/frontend/runless.php on line 38
SEKCJA SUKCESJI

Eska Szczecin 1420x300px

 

22 kwietnia br. Sekcja Sukcesji, która aktywnie działa przy Północnej Izbie Gospdoarczej w Szczecinie przekazała swoją opinię w temacie projektu ustawy o fundacji rodzinnej. 

Opracowała:

Sylwia Jeżowska, radca prawny, doradca sukcesyjny, członek Sekcji Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej

www.firmawspadku.pl | tel. 505 55 80 14 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czy fundacja rodzinna będzie wypłacać zachowek?

Trwają prace nad projektem ustawy o fundacjach rodzinnych, która ma ułatwić polskim firmom rodzinnym kontynuowanie działalności po śmierci ich właściciela. Celem fundacji rodzinnej jest uodpornienie firmy rodzinnej na spór pomiędzy spadkobiercami, który może zagrozić jej funkcjonowaniu. Sekcja Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej czynnie uczestniczy w pracach legislacyjnych i zgłasza propozycje zmian do projektu ustawy.

Sekcja Sukcesji Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie intensywnie bierze udział w konsultacjach Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) dot. przedstawionego projektu ustawy o fundacji rodzinnej. Fundacja rodzinna ma być sposobem na unieśmiertelnienie rodzinnego biznesu.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło konsultacje projektu ustawy o fundacji rodzinnej.

Sukcesja jest ważna! Sekcja przy Izbie działa aktywnie i planuje kolejne inicjatywy!

Działająca przy Północnej Izbie Gospodarczej Sekcja Sukcesji (w składzie: Adam Stadnik- Fundacje Rodzinne, Maria Olszewska- ubezpieczenia, Sylwia Jeżowska-prawo, Teresa Kuliberda-Wojtas- relacje rodzinne/ doradztwo sukcesyjne oraz Michał Wojtas- podatki) przygotowała stanowisko do Zielonej Księgi Fundacji Rodzinnej.

Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu autorstwa Pana Michała Wojtasa na temat Fundacji Rodzinnych, który ukazał się w najnowszym wydaniu Rzeczpospolitej. 

Projekt unijny „Sukcesja w firmach rodzinnych” dofinansowany na poziomie aż 90%, do którego może zakwalifikować jedynie 40 Firm Rodzinnych z Województwa Zachodniopomorskiego!

W imieniu Sekcji Sukcesji działającej przy Północnej Izbie Gospodarczej dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w debacie "Fundacja Rodzinna- nowe możliwości", która odbyła się 8 października br.

W związku ze zbliżającym się terminem do zgłaszania opinii do zielonej księgi MPiT dotyczącej fundacji rodzinnych przekazujemy Państwu projekt opinii przygotowanej przez Sekcję Sukcesji przy Północnej Izbie Gospodarczej. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i czynny udział w jej tworzeniu poprzez zgłoszenie swoich uwag i pomysłów na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz udział w debacie zaplanowanej na dzień 08.10.2019 r. Po debacie Sekcja Sukcesji planuje uzupełnienie opinii o uwagi zgłaszane przez biorących udział w debacie przedsiębiorców.

Centrum Biznesu - Wideo Newsletter
Północnej Izby Gopsodarczej w Szczecinie 

Dołącz do grona najaktywniejszych przedsiębiorców

Baner IKW MAJ 2021 1140x320 kopia